NOVINKY

arr3RECENZIE od zákazníkovChodím v nich celý rok doma a nesundala bych je z nohy. Beru je všude s sebou. 23.3.2018 Facebook... arr3Chronická bolest zad Bolesti chrbta sú v civilizovaných krajinách stále častejším príznakom. Aspoň raz za život nimi... arr3Technológia Inovatívna, veľmi pohodlná a ľahká obuv Obuv Petera Legwooda vznikla pri dlhodobom výskume...

 

CERTIFIKÁT

 

 

Facebook

KONTAKTY

Pro Evolution s.r.o.
Mělnická 69/77, 277 42 Libiš, Česká Republika
http://www.peterlegwood.sk
tel: +420 778 063 477
info@peterlegwood.cz
IČO 24779075, DIČ CZ24779075
číslo účtu CZ6355000000005848442001

O NÁS old » AEQUOS SYSTEM
Technológia

Inovatívná, veľmi pohodlná a ľahká obuv

 

Obuv Petera Legwooda vznikla pri dlhodobom výskume chodidla a jeho pohybov. Ide o ergonomický systém, vhodný pre všetky typy chodidiel, ktorý garantuje preberaní správneho držania tela.

Technológia Petera Legwooda je založená na inovatívnom a patentovanom systéme Aequos.

Pôsobením séria tlakových bodov a naklonenie dodáva obuv a vložky chodidlu väčšiu stabilitu, čím napomáhajú zlepšenie rovnováhy tela a výrazne znižujú námahu pohybového aparátu.

Chodidlo v optimálnej pozícii umožňuje kĺbom správne postavenie a ich lineárny pohyb vždy v perfektnej osi. Napomáha tým znižovať riziko svalových kontraktúr (skrátenie svalov) a následne tak opotrebovanie kĺbov kolien, nôh a chrbta.

Aequos je aktívny a dynamický systém, preto je dôležité chodiť v obuvi Peter Legwood Aequos pravidelne, aby sme mohli naplno využiť potenciál revolučná technológia pre naše zdravie.

AKÉ SÚ BEŽNÉ PROBLÉMY STABILITY A DRŽANIE TELA

Akonáhle sa noha dotkne povrchu zeme a oprie sa o neho, spojí sa s mozgom a prvé informácie, ktorú vyšle, je signál zlé rovnováhy. Oporná plocha chodidla je nedostatočná vo vzťahu k hmotnosti a sile, ktorú musí podopierať. Telo reaguje automaticky zvýšenou námahou svalov nôh a chrbta, ktorá má za následok ich zvýšenú únavu.

Počas chôdze majú zaťažená chodidlá tendenciu stáčať sa smerom dovnútra; normálne sa vždy jedna noha stáča viac ako druhá a tým vytvára vyosenie kĺbovej roviny. Kompenzačné pohyby spôsobujú, že všetky kĺby pracujú mimo os a vytvára predpoklad pre väčšie opotrebenie zaťažených kĺbov. Mozog sa snaží kompenzovať stáčanie chodidla a kolena postupným zvýšením postavenie jednej strany panvy.

Rotácia panvy sa následne prejavuje v postavení ramien, ktoré majú tendenciu sa nakláňať dopredu.

Chrbát a krk sa ohýbajú dopredu, aby znížili tlak na spodnú časť chrbta, provokovanie únavou z chôdze.

RIEŠENIE PETERA LEGWOODA

Jedná sa o veľmi pohodlnú obuv, určenú k celodennému nosenie.

Perfektné priľnavosť obuvi k chodidlu aj k priehlavku zaručuje bezpečnú chôdzu. Prsty by sa nemali sťahovať z pocitu, že topánku stratíte.

Pôsobením séria tlakových bodov a naklonenie dodáva obuv Aequos chodidlu väčšiu stabilitu, čím napomáha zlepšeniu rovnováhy tela a výrazne znižuje námahu pohybového aparátu./span>

Vďaka inovatívnej technológii systému Aequos, dodáva obuv značky Peter Legwood mozgu informáciu väčšie oporné plochy chodidla, teda lepšie rovnováhy. Táto informácia je mozgom preložená ako pocit väčšej telesnej pohody.

Ľudské telo sa prispôsobuje novo prijatým podnetom a výsledkom je zlepšenie držania tela, ktoré zbavuje chrbát a nohy svalového napätia.

Mozog tak kontroluje prácu svalov.

OBUV ZNAČKY PETER LEGWOOD

Obuv značky Peter Legwood je charakteristická svojim tvarovaným povrchom, ktorý podopiera chodidlo. Garantuje tak lepšiu rovinu kĺbov a znižuje riziko nesprávnych rotáciou s následkom opotrebovania kĺbov, najmä kolien a bedier. Tvarované plochy napomáhajú porovnávať a držať chodidlo v optimálnej pozícii, ktorá umožní kĺbom byť v správnom postavení a pracovať vždy perfektne v osi. Tým je aktivovaná kontrola mechaniky kĺbov.

Nosenie obuvi Peter Legwood znižuje rotáciu chodidiel v momente zaťaženia, vďaka tomu pracujú všetky kĺby v osi.

Panva a ramená sa znovu vyrovnávajú.

Chrbát sa napriamujú a zlepšuje sa celkové držanie tela.

MATERIÁL

Obuv značky Peter Legwood je vyrobená iba z EVA zmesi. Jedná sa o netoxický, antibakteriálne a protišmykový materiál, ktorý nezaťažuje životné prostredie. Je možné ho znovu spracovať pri vysokých teplotách, kedy sa transformuje v oxid uhličitý a vodu. Tento materiál umožňuje dlhodobé používanie obuvi, vďaka jeho optimálnym fyzikálno - mechanickým vlastnostiam.

SORTIMENT

Obuv značky Peter Legwood je talianska moderná zdravotná obuv, ktorú si môžete kúpiť v rôznych modeloch a farbách, je len na Vás akú si vyberiete.

BULL: Ideálna celoročná zdravotná obuv. Je veľmi často používaná ako pracovná obuv (v zdravotníctve, školstve a pod.).

DUCK: je flexibilný obuv pre každodenné nosenie. Postupne bude nahradený modelom Kong.

KONG Talianska pánska obuv. Tento model má vyššiu podošva pre väčšie oporu, je veľmi odolný.  

DOLPHIN: obuv určená ženám. JPäta topánky je zvýšená o 10% pre väčšiu oporu a lepšie držanie nohy, oceníte ju tiež pre jej veľkú odolnosť. Je veľmi často používaná ako pracovná obuv (v zdravotníctve, školstve a pod.).

SHARK: najpohodlnejšie žabka na trhu.

BUBBLE: je obuv venovaná deťom, charakteristická väčšou hĺbkou topánky a zvýšenou ochranou členku, ktorá má predísť vyzutí. Dieťa môže v tejto obuvi pokojne bežať a nemusí mať strach, že ju stratí.

Podrobnejšie informácie k systému Aequos a k obuvi značky Peter Legwood sú k dispozícii na stránkach https://www.peterlegwood.sk

 

Obuv, ktorá zlepšuje stabilitu a telesné zdravie/span>

Chronická bolesť chrbta

olesti chrbta sú v civilizovaných krajinách stále častejším príznakom. Aspoň raz za život nimi trpí až 80% obyvateľstva. Sú častou príčinou pracovnej neschopnosti. Na ich liečenie je venované nemálo úsilia a prostriedkov, ktoré sú však často investované zlým smerom a nedokážu pacientom dlhodobo pomôcť ...

Bolesti chrbta sú najčastejšími bolesťami vôbec. Bolesťami trpí až 80% dospelej populácie a problém sa stal v podstate civilizačnou chorobou.

Alarmujúcim faktorom zostáva ale fakt že skôr bolesti chrbta sužovali skôr staršia generácia, ale teraz nimi trpí až 75% detskej populácie. Bolesti chrbta zostávajú najčastejšou príčinou pracovnej neschopnosti.

Delenie:

- akútna - náhla (& lt; 3 mesiace)
- chronická - dlhodobá (& gt; 3 mesiace)

krčná chrbtica

Prejavy: stuhnutie šije a okolitých svalov, bolesť hlavy
Príčiny: zlé držanie tela pri sede, prievan v aute (klimatizácia), zlý štýl plávania
Pomoc: zostať v pokoji, rozhýbanie odborníkom (fyzioterapeutom)

Kríž

Veľmi problematická časť. Hrozí buď blokáda (v lepšom prípade), alebo vyhřezlá platnička (veľmi bolestivé).

Prejavy: silná bolesť v krížoch
Príčiny: prechladnutie, jednostranná záťaž
Pomoc: masti, prášky proti bolesti v krajných prípadoch, odborná masáž, fyzioterapeut

V prípade že máte vyskočenú platničku, cítite silnú bolesť vystreľujúcu do nohy a nemôžete sa narovnať (húser) vyhľadajte nutne odbornú pomoc neurológa. Hrozí ochrnutie!

Postranné spojenie chrbtice a panvy

V tomto prípade sa jedná obvykle iba o blokády, kde nehrozí vážnejšie poškodenie.

Prejavy: bolesť asi 10 cm od chrbtice do bedra
Príčiny: prudký rotačný pohyb panvy, pri záťaži jednej dolnej končatiny
Pomoc: bedrový pás, fyzioterapeut, cvičenie

Prechod krčnej chrbtice v hrudnej 


Opäť sa jedná najčastejšie o blokády, ktoré nie sú tak nebezpečné ako vyskočené platničky iných partií chrbta.

Prejavy: bolesť v strednej časti chrbta, ťažkosti s dýchaním, pichanie pri srdci
Príčiny: zlý pohyb, dlhé sedenie v zlej polohe
pomoc: lekár, často sa pletie s infarktom aj tak je nutné vyhľadať pomoc odborného lekára, masáž

Liečba bolestí chrbta 

Pri vyšetrení vám lekár zvyčajne prehliadne celú chrbticu. Dôležitými faktormi sú pre neho zakrivenie chrbtice, napätie svalov chrbta a hybnosť končatín.

Ak je bolesť akútna zvyčajne vám lekár predpíše krátkodobý pokoj prípadne prášky proti bolesti. Jedná ak sa o chronickú bolesť chrbta či dokonca vyskočenú platničku nasleduje liečba. Vykoná sa röntgenová snímka chrbtice, odoberie sa krv, prípadne sa vykoná CT (počítačová tomografia). 

Prevencia bolesti chrbta

Veľmi dôležitou prevenciou je naučenie sa správneho držanie tela, chôdza a sedu. Môže sa zdať že tieto činnosti sú samozrejmosťou a že ho každý z vás bez problémov zvláda. Opak je ale pravdou a obrovské percento ľudskej populácie nevie správne pohyb. Je preto vhodné vyhľadať odborníka (najlepšie fyzioterapeuta) a poradiť sa s ním. 

Ďalšími dôležitými faktormi sú správna stoličky a matrace. Stoličku môžete prípadne úplne nahradiť nafukovacom balónom. 

Pre prevenciu bolesti chrbta je veľmi podstatným udržiavať zdravý životný režim. Zložku kľudovú, kedy sedíte či ležíte vhodne doplniť o pohyb (chôdza, beh) či vyvážená športová aktivita.