Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 99,90 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Technológia
Technológia
13.08.2007

Inovatívna, veľmi pohodlná a ľahká obuv

Obuv Petera Legwooda vznikla pri dlhodobom výskume chodidla a jeho pohybov. Ide o ergonomický systém, vhodný pre všetky typy chodidiel, ktorý garantuje preberaní správneho držania tela.

Technológia Petera Legwooda je založená na inovatívnom a patentovanom systéme Aequos.

Pôsobením séria tlakových bodov a naklonenie dodáva obuv a vložky chodidlu väčšiu stabilitu, čím napomáhajú zlepšenie rovnováhy tela a výrazne znižujú námahu pohybového aparátu.

Chodidlo v optimálnej pozícii umožňuje kĺbom správne postavenie a ich lineárny pohyb vždy v perfektnej osi. Napomáha tým znižovať riziko svalových kontraktúr (skrátenie svalov) a následne tak opotrebovanie kĺbov kolien, nôh a chrbta.

Aequos je aktívny a dynamický systém, preto je dôležité chodiť v obuvi Peter Legwood Aequos pravidelne, aby sme mohli naplno využiť potenciál revolučná technológia pre naše zdravie.

AKÉ SÚ BEŽNÉ PROBLÉMY STABILITY A Držanie tela

Akonáhle sa noha dotkne povrchu zeme a oprie sa o neho, spojí sa s mozgom a prvé informácie, ktorú vyšle, je signál zlé rovnováhy. Oporná plocha chodidla je nedostatočná vo vzťahu k hmotnosti a sile, ktorú musí podopierať. Telo reaguje automaticky zvýšenou námahou svalov nôh a chrbta, ktorá má za následok ich zvýšenú únavu.

Počas chôdze majú zaťažená chodidlá tendenciu stáčať sa smerom dovnútra; normálne sa vždy jedna noha stáča viac ako druhá a tým vytvára vyosenie kĺbovej roviny. Kompenzačné pohyby spôsobujú, že všetky kĺby pracujú mimo os a vytvára predpoklad pre väčšie opotrebenie zaťažených kĺbov. Mozog sa snaží kompenzovať stáčanie chodidla a kolena postupným zvýšením postavenie jednej strany panvy.

Rotácia panvy sa následne prejavuje v postavení ramien, ktoré majú tendenciu sa nakláňať dopredu.

Chrbát a krk sa ohýbajú dopredu, aby znížili tlak na spodnú časť chrbta, provokovanie únavou z chôdze.

RIEŠENIE PETERA LEGWOODA

Jedná sa o veľmi pohodlnú obuv, určenú k celodennému nosenie.

Perfektné priľnavosť obuvi k chodidlu aj k priehlavku zaručuje bezpečnú chôdzu. Prsty by sa nemali sťahovať z pocitu, že topánku stratíte.

Pôsobením séria tlakových bodov a naklonenie dodáva obuv Aequos chodidlu väčšiu stabilitu, čím napomáha zlepšeniu rovnováhy tela a výrazne znižuje námahu pohybového aparátu.

Vďaka inovatívnej technológii systému Aequos, dodáva obuv značky Peter Legwood mozgu informáciu väčšie oporné plochy chodidla, teda lepšie rovnováhy. Táto informácia je mozgom preložená ako pocit väčšej telesnej pohody.

Ľudské telo sa prispôsobuje novo prijatým podnetom a výsledkom je zlepšenie držania tela, ktoré zbavuje chrbát a nohy svalového napätia.

Mozog tak kontroluje prácu svalov.

OBUV ZNAČKY PETER LEGWOOD

Obuv značky Peter Legwood je charakteristická svojim tvarovaným povrchom, ktorý podopiera chodidlo. Garantuje tak lepšiu rovinu kĺbov a znižuje riziko nesprávnych rotáciou s následkom opotrebovania kĺbov, najmä kolien a bedier. Tvarované plochy napomáhajú porovnávať a držať chodidlo v optimálnej pozícii, ktorá umožní kĺbom byť v správnom postavení a pracovať vždy perfektne v osi. Tým je aktivovaná kontrola mechaniky kĺbov.

Nosenie obuvi Peter Legwood znižuje rotáciu chodidiel v momente zaťaženia, vďaka tomu pracujú všetky kĺby v osi.

Panva a ramená sa znovu vyrovnávajú.

Chrbát sa napriamujú a zlepšuje sa celkové držanie tela.

MATERIÁL

Obuv značky Peter Legwood je vyrobená iba z EVA zmesi. Jedná sa o netoxický, antibakteriálne a protišmykový materiál, ktorý nezaťažuje životné prostredie. Je možné ho znovu spracovať pri vysokých teplotách, kedy sa transformuje v oxid uhličitý a vodu. Tento materiál umožňuje dlhodobé používanie obuvi, vďaka jeho optimálnym fyzikálno - mechanickým vlastnostiam.

SORTIMENT

Obuv značky Peter Legwood je talianska moderná zdravotná obuv, ktorú si môžete kúpiť v rôznych modeloch a farbách, je len na Vás akú si vyberiete.

BULL: Ideálna celoročná zdravotná obuv. Je veľmi často používaná ako pracovná obuv (v zdravotníctve, školstve a pod.).

DUCK: je flexibilný obuv pre každodenné nosenie

DOLPHIN: ortopedická obuv určená ženám. Päta topánky je zvýšená o 10% pre väčšiu oporu a lepšie držanie nohy, oceníte ju tiež pre jej veľkú odolnosť.
Je veľmi často používaná ako pracovná obuv (v zdravotníctve, školstve a pod.).

BUBBLE: je obuv venovaná deťom, charakteristická väčšou hĺbkou topánky a zvýšenou ochranou členku, ktorá má predísť vyzutí. Dieťa môže v tejto obuvi pokojne bežať a nemusí mať strach, že ju stratí.

Podrobnejšie informácie k systému Aequos a k obuvi značky Peter Legwood sú k dispozícii na stránkach www.peterlegwood.sk

 


Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk